👥
Statistika igrača (posljednjih 10 utakmica)
Obje momčadi se oslanjaju na jasnu jezgru redovnih startera, ali često koriste i zamjene — Partick ima mali krug igrača koji počinju većinu utakmica, dok Dunfermline ima sličan, ali nešto širi sastav. Oba trenera često mijenjaju, s nekoliko igrača koji su više puta ulazili s klupe, što pokazuje da su taktičke prilagodbe u igri uobičajene. Golovi su koncentrirani: Partick se oslanja na nekoliko strijelaca, dok Dunfermline ima jednog istaknutog napadača s jakom podrškom; Partick stvara dosta šansi i efikasno ih koristi, dok Dunfermline pokreće vrlo klinični najbolji strijelac. Partick je nešto agresivniji u kartonima, dok su kartoni Dunfermlinea koncentrirani na jednog igrača.
Partick Thistle — Alex Samuel i Ben Stanway se ističu: obojica su duboko uključeni u golove i startove, dajući Partick glavni napadački impuls i završni udarac. Aidan Fitzpatrick je redovni starter s dosta kartona, pa je igrač za pratiti zbog utjecaja i disciplinskih pitanja.
Dunfermline — Callum Morrison je glavni adut s bogatim golgeterskim učinkom i bit će fokus obrane Particka; Robbie Fraser je glavni kreator i vjerojatno će stvarati prilike za Morrisona i druge.
- Starteri u 11 utakmica: Asd Lanusei Calcio (8), Alex Samuel (7), Ben Stanway (7)
- Šutevi i golovi: Alex Samuel (3 gola / 3 šuta), Ben Stanway (3 gola / 2 šuta), Ben McPherson (2 gola / 1 šut)
- Asistencije: Patrick Reading (1)
- Starteri u 11 utakmica: Alfons Amade (5), Kieran Ngwenya (5), Robbie Fraser (4)
- Šutevi i golovi: Callum Morrison (5 golova / 0 šuteva), Olly Thomas (2 gola / 3 šuta), Andrew Tod (2 gola / 1 šut)
- Asistencije: Robbie Fraser (2), Chris Kane (1), Andrew Tod (1)
Naše prognoze za igrače:
Zašto: Morrisonovih pet golova u samo četiri starta čini ga najopasnijim strijelcem — često se nalazi u prilici za gol i vjerojatno će opet zaprijetiti. Fraser vodi po asistencijama u Dunfermlineu i redovito stvara prilike, pa je najbolji izbor za asistenta.
Partick pokazuje veći broj kartona i nešto je agresivniji; kartoni su koncentrirani na manju skupinu igrača, a ne ravnomjerno raspoređeni. Dunfermline ima manje kartona, a Ngwenya nosi većinu žutih za svoj tim. Očekujte umjereno fizičku utakmicu s nekoliko kartona — Partickova sklonost većem broju žutih sugerira da bi mogli biti pod pritiskom i češće praviti taktičke prekršaje.
Ukupno kartona: Partick Thistle 11 žutih, 1 crveni; Dunfermline 6 žutih, 0 crvenih.
- Žuti kartoni: Ben Stanway (3), Asd Lanusei Calcio (3), Aidan Fitzpatrick (2)
- Crveni kartoni: Daniel O'Reilly (1)
- Žuti kartoni: Kieran Ngwenya (3), Callum Morrison (1), Olly Thomas (1)
- Crveni kartoni:
Zašto: Stanway je već skupio nekoliko žutih i često je starter koji igra u napadačkim, izazovnim zonama — vjerojatno će biti uključen u duele i riskirati dodatne kartone.