Sažetak međusobnih susreta: Ekvador vs Njemačka
Nismo uspjeli pronaći detalje o posljednjim međusobnim utakmicama između Ekvadora i Njemačke.
Svjetski Kup
Ekvador
Njemačka
Pridružite se besplatno - nagrade za tipstere do $1000 mjesečno!
| # | Tim | P | W | D | L | Bodovi |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Njemačka | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 |
| 3 | Ekvador | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Postave još nisu dostupne
Postave se obično potvrđuju oko 60 minuta prije početka utakmice.
Pokušaj ponovno kasnije ili pogledaj druge utakmice
Vjerujemo u pobjedu Njemačke — njihov napad je u puno boljoj formi i mogu iskoristiti ograničenu kreaciju prilika Ekvadora. Ekvador je organiziran, ali nema vatrenu snagu da zaustavi Njemačku kroz 90 minuta.
Nismo uspjeli pronaći detalje o posljednjim međusobnim utakmicama između Ekvadora i Njemačke.
Ekvador je teško probiti u obrani, ali im nedostaje oštrina u napadu: u posljednjih 10 utakmica imaju 4 pobjede, 5 remija i 1 poraz, pokazujući stabilan defenzivni pristup bez napadačkog naleta. Ovaj niz ukazuje na momčad koja je stabilna, ali ne i u usponu — čvrsti su straga, ali im nedostaje završni udarac. Golovi su rijetki, s prosjekom od samo 0,8 po utakmici.
Kada Ekvador povede 1-0 kod kuće, uvijek drže prednost i pobjeđuju — savršenih 100% konverzije vodstva 1-0 na domaćem terenu.
Ekvador je odigrao 0-0 kod kuće protiv Curaçaoa, dominirajući posjedom i terenom te stvarajući bolje prilike u oba poluvremena. Stalni pritisak, brojni udarci u okvir i prilike iz prekida nisu rezultirali golom jer su vratar i obrana Curaçaoa bili čvrsti. Ekvador je igrao u formaciji 4-3-3 s gotovo najjačim sastavom, s nekoliko izmjena u napadu u potrazi za pobjedničkim golom. Ukratko, Ekvador je imao kontrolu, ali nije uspio zabiti i morao se zadovoljiti bezgolnim remijem.
Ekvador je defenzivno kompaktan — 8 utakmica bez primljenog gola u posljednjih 10 (80%) — dok su utakmice uglavnom niskog rezultata (80% ispod 1.5–2.5 golova). Nisu uspjeli pronaći konstantan napad, s samo 8 golova u 10 utakmica (0,8 po utakmici) i šest utakmica bez golova, što potvrđuje obrazac tijesnih rezultata i ograničenih napadačkih učinaka.
Nijemci su u usponu, s 7 pobjeda, 0 remija i 3 poraza u posljednjih 10 utakmica — postižu golove u prosjeku 2,6 po utakmici i pokazuju jasnu napadačku prednost. Nedavni rezultati pokazuju rast nakon nekoliko ranijih padova, s uvjerljivim i tijesnim pobjedama. Njihove utakmice su često s puno golova, gdje Njemačka kontrolira posjed i traži prilike.
Njemačka dolazi u sjajnoj formi, na nizu od 11 uzastopnih pobjeda.
Njemačka je protiv Obale Bjelokosti preokrenula i pobijedila 2-1 u utakmici koju su uglavnom dominirali. Počeli su u formaciji 4-2-3-1, a nakon primljenog gola pred kraj prvog poluvremena pojačali su intenzitet u drugom dijelu i uveli nekoliko zamjena koje su promijenile tijek utakmice. Momčad je kombinirala stabilan sastav s taktičkom rotacijom — nije bilo potpuno nepromijenjenog sastava, ali jaka postava s rotacijskim opcijama. Njemačka je izjednačila sredinom drugog poluvremena i zabila pobjednički gol u sudačkoj nadoknadi, pokazujući sposobnost pretvaranja pritiska u golove.
U posljednjih 10 utakmica Njemačka je prosječno postizala 2,6 golova i primala 0,9 po utakmici, imala 4 utakmice bez primljenog gola (40%) i dominirala posjedom (prosjek 64,1%). Napad je stvorio 162 udarca, od čega 70 u okvir, a šest od deset utakmica bile su visoko rezultatne pobjede (više od 2,5 gola), što potvrđuje njihovu vatrenu snagu i kontrolu u većini susreta.
Neće se dogoditi. Ekvador je u posljednje vrijeme izuzetno čvrst — puno utakmica bez primljenog gola kod kuće i šest bezgolnih remija u zadnjim susretima — dok mnoge njihove utakmice završavaju ispod 2,5 gola, pa očekujemo da jedna momčad zadrži mrežu netaknutom. Njemačka redovito zabija, ali domaća obrana Ekvadora čini da obje momčadi zabiju malo vjerojatnim.
Manje od 3,5. Njemačke utakmice su često s puno golova (više utakmica preko 2,5), no rezultati Ekvadora su uglavnom niskog rezultata (oko 80% ispod 2,5 i snažne domaće obrane), pa je realniji umjeren susret s dva ili tri gola nego prava golijada.
Ekvador ima kompletan sastav bez značajnih izostanaka, pa nema izravnog utjecaja na izbor ili napadački učinak temeljen na nedavnim golovima i asistencijama. Očekujte najjači sastav na terenu.
Nijemci će biti bez jednog obrambenog igrača, što malo smanjuje dubinu u obrani, ali ima ograničen utjecaj na nedavne napadačke rezultate.
- Nico Schlotterbeck (obrambeni igrač) | 1 gol, 0 asistencija | izostaje ❌ | ozlijeđen 🩼 | od 0 dana
Ekvador rotira sastavom s nekoliko igrača koji su startali 3-4 puta, dok Njemačka ima jasno definiranu jezgru redovitih startera. Ekvador češće koristi zamjene i raspoređuje minute, dok Njemačka drži stabilan početni sastav i manje se oslanja na kasne taktičke promjene. Njemačka je puno produktivnija u napadu — imaju znatno više udaraca i veću stopu realizacije — dok Ekvador stvara manje prilika i manje je efikasan; obje momčadi su disciplinirane, ali Ekvador ima nešto više žutih kartona raspoređenih među različitim igračima. Nico Schlotterbeck je ozlijeđen i nedostupan za Njemačku.
John Yeboah i Enner Valencia su glavni napadački aduti Ekvadora — najčešći strijelci i starteri. Za Njemačku, Nick Woltemade i Deniz Undav su primarne prijetnje, dok Joshua Kimmich i Florian Wirtz kreiraju prilike; Schlotterbeck Nico je ozlijeđen i ne treba ga uzimati u obzir za prognoze.
- Starteri u 11 utakmica: John Yeboah (4), Enner Valencia (4), Pedro Vite (4)
- Udarci i golovi: John Yeboah (7 / 1), Enner Valencia (10 / 1), Gonzalo Plata (5 / 0)
- Asistencije: John Yeboah (1), Gonzalo Plata (1), Pedro Vite (0)
- Starteri u 11 utakmica: Florian Wirtz (7), Joshua Kimmich (6), Nico Schlotterbeck (6) — ozlijeđen
- Udarci i golovi: Nick Woltemade (5 / 4), Deniz Undav (4 / 3), Serge Gnabry (15 / 2)
- Asistencije: Florian Wirtz (3), Joshua Kimmich (3), Deniz Undav (2)
Njemačka je uglavnom disciplinirana s vrlo malo kartona; Ekvador ima nekoliko izoliranih opomena raspoređenih među različitim igračima. Nema crvenih kartona ni za jednu momčad; Ekvador ima ukupno 4 žuta, a Njemačka 2 u ovom uzorku. Očekujte uglavnom čistu utakmicu, iako bi borbe na sredini terena mogle donijeti nekoliko žutih kartona — Ekvadorove opomene su raspoređene, pa očekujte više igrača s mekim žutim kartonima, a ne jednog ponavljača. Schlotterbeck Nico je ozlijeđen i nije u konkurenciji.
- Žuti kartoni: Jordy Alcivar (1), Willian Pacho (1), Yaimar Medina (1)
- Crveni kartoni:
- Žuti kartoni: Leon Goretzka (1), Karim Adeyemi (1)
- Crveni kartoni:
Leon Goretzka igra fizički vezni red i već ima opomenu; jako je uključen u središnje duele i vrlo je vjerojatno da će dobiti još jedan žuti u utakmici gdje borbe na sredini odlučuju tempo.
Ekvador u prosjeku koristi samo 1,25 zamjena po utakmici, pokazujući snažnu sklonost stabilnom početnom sastavu. Njemačka prosječno koristi 2,71 zamjenu po utakmici, što ukazuje na čestu rotaciju i veću spremnost za taktičke promjene tijekom utakmice. Očekujte da će Njemačka češće unositi svježe noge i taktičke prilagodbe u završnici, dok će Ekvador više ovisiti o svojim starterima da održe utakmicu.
Zamjene Ekvadora su postigle 2 gola i nisu imale asistencije u posljednjih 10 utakmica — 25% golova i 0% asistencija dolazi s klupe. Njemačka klupa je doprinijela s 6 golova i 4 asistencije, što čini 20% njihovih golova i 16,7% asistencija, pa je njemačka klupa znatno produktivnija i važnija za kasne golove i kreativni utjecaj.
Istaknuti joker: Deniz Undav iz Njemačke — 4 gola i 2 asistencije kao zamjena — je jasan igrač koji mijenja tijek utakmice s klupe; Njemačka ima i druge korisne opcije (Assan Ouedraogo 1 gol, Ridle Baku 1 gol, Nadiem Amiri 1 asistencija, Leroy Sané 1 asistencija). Ekvador nema istaknutog super-zamjenu (Nilson Angulo i Pervis Estupiñán imaju po 1 gol kao zamjene).
Penso voli držati utakmice relativno kompaktne i nešto čišće od prosječnog suca na Svjetskom prvenstvu, ali je brži s žutim kartonima kad je potrebno. U usporedbi s ukupnim prosjekom, dosuđuje nešto manje prekršaja (20,47 naspram 21,33), ali dijeli znatno više žutih kartona (3,84 naspram 2,36) — ključna statistika je veća stopa žutih kartona, što može natjerati igrače na oprez nakon ranih opomena i suptilno utjecati na napadačke namjere.
Penso prosječno dosuđuje 20,47 prekršaja po utakmici, dok je svjetski prosjek 21,33, što znači da nema velike razlike — utakmice pod njegovim vodstvom su samo malo manje prekidane nego inače. Razlika je mala (oko 0,86 prekršaja), što sugerira da tempo utakmice neće biti značajno pogođen njegovim brojem prekršaja.
Predviđanje ukupnih prekršaja:
On dijeli znatno više žutih kartona (3,84) nego što je prosjek turnira (2,36), pa očekujte češće opomene koje mogu utjecati na izmjene i oprez u duelima; s druge strane, pokazuje puno manje crvenih kartona (0,03 naspram 0,18), pa su izravna isključenja rjeđa pod njegovom kontrolom.
Penso dosuđuje mali broj jedanaesteraca (0,13 po utakmici) u usporedbi s turnirskim prosjekom koji je praktički 0,00, što pokazuje blagu sklonost prema dosuđivanju penala — nije to velika tendencija, ali napadači koji izvuku kontakt u šesnaestercu imaju nešto veću šansu za jedanaesterac pod njegovim suđenjem.
Ekvador i Njemačka stvaraju solidan broj situacija iz prekida, ali su ispod prosjeka Svjetskog prvenstva; Njemačka je nešto aktivnija iz širokih pozicija i slobodnih udaraca, dok je Ekvador nešto tiši. Glavna razlika je veći broj kornera i slobodnih udaraca Njemačke, što im daje više prilika za centaršuteve i zračne duelle — to daje Njemačkoj prednost u prekidima u predviđanju utakmice (povrh veće brojke kornera).
Njemačka ima više kornera (6,39) od Ekvadora (5,02), ali nijedna momčad ne dostiže tipične svjetske prosjeke po momčadi, pa je razlika umjerena.
Obje momčadi primaju sličan, umjeren broj slobodnih udaraca po utakmici (Ekvador 8,32, Njemačka 9,60), s Njemačkom nešto višim brojem; važno je da veći dio tih slobodnjaka dolazi u završnoj trećini, što čini prekide opasnijima. Postoji vidljiva razlika u volumenu (više kod Njemačke), ali obje su značajno iznad prosjeka u osvajaju slobodnjaka u napadačkim zonama.
Njemačka je postigla više golova glavom u uzorku (3) nego Ekvador (1), iako obje momčadi pokazuju sposobnost zabijanja glavom; to sugerira nešto veću zračnu prijetnju Njemačke iz kornera i slobodnih udaraca s boka, dok je Ekvador i dalje opasan, ali manje prijeteći u zraku.
1. poluvrijeme - Dupla Prilika
1X • HT
2. poluvrijeme - Dupla Prilika
X2 • 2HT
Double chance + Totals 3.5
1X / Under • FT
Zaleđa domaćih ukupno 1.5
Ispod 1.5 • FT
Ukupan broj kornera 9.5
Manje od 9.5 kornera • FT
1. poluvrijeme - Zbroj golova domaćina
Under • HT
2. poluvrijeme - Zbroj golova domaćina
Under • 2HT
Domaćih golova 1.5
Manje 1.5 • FT
Golova u Drugom Poluvremenu
Under • 2HT
1. poluvrijeme - Zbroj golova gosta
Under • HT
Golova u Drugom Poluvremenu
Under • 2HT
Golova u Prvom Poluvremenu 1.5
Ispod 1.5 • HT
Kartoni domaćih ukupno 1.5
Ispod 1.5 • FT
Oba Tima Daju Gol
Ne • FT
Oba daju gol u drugom poluvremenu
No • 2HT
Oba daju gol u prvom poluvremenu
Oba ne daju gol • HT
Ukupno Golova 1.5
Ispod 1.5 • FT
Zaleđa gostiju ukupno 1.5
Ispod 1.5 • FT
Zaleđa ukupno 2.5
Ispod 2.5 • FT
2. poluvrijeme - 1X2
X • 2HT
0
Pobjeda
0
Izjednaceno
0
Pobjeda
25-06-2026 20:00
Ekvador ? : ? Njemačka
2
Pobjeda
2
Izjednaceno
1
Izgubljene
25-06-2026 20:00
Ekvador ? : ? Njemačka
21-06-2026 00:00
Ekvador 0 : 0 Curacao
14-06-2026 23:00
Obala Bjelokosti 1 : 0 Ekvador
07-06-2026 20:00
Ekvador 3 : 0 Gvatemala
31-05-2026 00:00
Ekvador 2 : 1 Saudijska Arabija
31-03-2026 18:45
Nizozemska 1 : 1 Ekvador
5
Pobjeda
0
Izjednaceno
0
Izgubljene
25-06-2026 20:00
Ekvador ? : ? Njemačka
20-06-2026 20:00
Njemačka 2 : 1 Obala Bjelokosti
14-06-2026 17:00
Njemačka 7 : 1 Curacao
06-06-2026 18:30
Sjedinjene Američke Države 1 : 2 Njemačka
31-05-2026 18:45
Njemačka 4 : 0 Finska
30-03-2026 18:45
Njemačka 2 : 1 Gana
| # | Tim | P | W | D | L | Bodovi |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Njemačka | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 |
| 2 | Obala Bjelokosti | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 |
| 3 | Ekvador | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 |
| 4 | Curacao | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Czechia
Mexico
South Africa
Korea Republic
Curacao
Ivory Coast
Tunisia
Netherlands
Japan
Sweden